czwartek, 8 listopada 2012

Paryski szyk...„Paryski szyk” Ines de la Fressange i Sophie Gachet to podręcznik stylu informujący nas co jest zawsze modne i stylowe.   Ines de la Fressange - jedna z najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku - zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim rodzaju, i prezentuje, jak utworzyć swoją garderobę, opierając się na zaledwie siedmiu zasadniczych elementach i paru dodatkach. Jej ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te paryskie, jak i internetowe, wzbogacone były obrazkimi jej córki Nine , a przy tym uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziesz tu też przewodnik po jej sekretnym Paryżu - po hotelach i restauracjach oraz dodatkowo ponadto niezwykłych miejscach na wycieczki, też dla całej rodziny. 
Książka sprawdzi się jako prezent dla przyjaciółki, cioci, córki, mamy, a nawet babci. Ines przedstawia czytelnikom Wielką Siódemkę -  zbiór podstawowych elementów tworzących zgraną garderobę. Są to: męski blezer, granatowy sweterek, tank-top, prochowiec, dżinsy, mała czarna i skórzana kurtka. Autorka krok po kroku opisuje w jaki sposób łączyć poszczególne detale w całość, nie popełniając modowego faux-pas. Jestem całkowitą Paryżomanką. Odkąd pierwszy raz odwiedziłam to miasto, zatraciłam się w nim bez pamięci i wszystko co Paryskie jest dla mnie najwspanialsze, dlatego jestem zachwycona tą książką. Patrząc na wielkość i rodzaj czcionki, a także rysunki umieszczone między tekstami można odnieść wrażenie, że jest to książka dla dzieci. Jednak rozpoczynając lekturę, wczytując się w rady i oglądając zdjęcia orientujemy się nagle jak mocno jest o urocze kobiece i przede wszystkim przydatne. 

Sporo jest poruszonych spraw, o których gdzieś podświadomie wiemy, ale nie myślimy o tym i dopiero po przeczytaniu przychodzi myśl „faktycznie tak jest” – wtedy łatwiej jest wprowadzić do w życie i udoskonalać samą siebie.
Książka przenosi w naprawdę cudowny francuski klimat, który pozwala się nam rozmarzyć i zrelaksować.  Mimo, z już skończyłam ją czytać wiem, że na pewno będzie to pozycja, do której się wraca.


Polecam „Paryski szyk”  WSZYSTKIM kobietom: nastolatkom, młodym dziewczynom, a także dojrzałym kobietom.  Tematyka  jest uniwersalna i dotyczy wszystkich kobiet – niezależnie  od wieku. Drogie Panie: bądźmy piękne, pewne siebie i stylowe jak prawdziwe Paryżnaki ( zachowując w tym naszą wspaniałą Polskość).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz